23 sierpnia 2011

Zrób kolejny krok* – czyli co dalej…


  1. Weź udział w spotkaniu informacyjnym – wzięłam
  2. Wypełnij aplikację – wypełniłam
  3. Wybierz rodzinę swoich marzeń – wybrałam
  4. Odbierz wizę i plan lotu – odebrałam
  5. Wsiądź do samolotu – wsiadam 12 września

* Zrób kolejny krok – broszurka informacyjna Cultural Care Au Pair (firma z którą jadę).

Ad. 1
Spotkanie informacyjne - jest opisane w poprzednim poście, dlatego też zachęcam do przeczytania:)

Ad.2
Aplikacja – jest wypełniana on line, a jej uzupełnienie kosztuje trochę czasu i nerwów :D Całą aplikację wypełniamy w języku angielskim i zawiera ona podstawowe informacje o nas, naszej rodzinie, naszych upodobaniach, umiejętnościach, doświadczeniach związanych z opieką nad dziećmi, a także dołączone do niej childcare references, personal references oraz  zdjęcia.


 

Ad.3

Rodzina – można zacząć od stwierdzenia, że początkowo, to ona nas wybiera, ale tylko początkowo, bowiem perfect match polega na tym, że zgoda musi być obustronna. Informacje o rodzinie pojawiają się w au pair room’ie i właśnie stamtąd możemy się czegoś o nich dowiedzieć. Jeżeli dana rodzina bardziej się nami zainteresuje, dostaniemy maila, albo odbędziemy zapowiedzianą lub niezapowiedzianą rozmowę transatlantycką :D a potem już tylko telefon do biura, oczywiście jeśli przypadniemy sobie do gustu.Ad. 4
Wiza i plan lotu – moje przeboje związane z wizą opiszę w którymś z następnych postów, natomiast plan lotu pojawił się w moim au pair room’ie w zeszłym tygodniu i na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że lecę z Warszawy do Londynu, a potem do Nowego Jorku.
Ad. 5
Wsiądź do samolotu – jak wsiądę i dolecę, to dam znać :D1 komentarz:

edzia pisze...

Ładnie to opisałaś:) Najważniejsze, że masz już rodzinkę! A powiedź gdzie będziesz mieszkać, opowiedz coś więcej o host family, dzieciach itd:) Dzięki za wsparcie!!:)